خدمات مشتریدسته‌بندی نشده

شرکت های مشهور به خدمات مشتری چگونه اند؟

در این نوشته به 6 ویژگی شرکت هایی که در آنها خدمات مشتری به صورت عالی ارائه می شود و به ارائه بهترین خدمات مشهور هستند اشاره میکنم. هدف از این مطلب این است که شما هم بتوانید با الگو گیری از آنها و اجرای این موارد در کسب  و کارهای خودتان در ردیف بهترین ها قرار بگیرید. نکته مهمی که باید ذکر کنم و دلیل اینکه این نوشته را در سایت درج کردم این است که معمولا خدمات به مشتری دارای هزینه است و لذا استفاده از تجربیات دیگران و تست نکردن روش های جدید به ما کمک میکند تا مسیر شکست را مجدد طی نکنیم.

 

آقای Fred Wiersema که شخصیت معروفی در حوزه خدمات مشتری می باشد درباره ویژگی های مشترک بهترین شرکت های این حوزه تحقیق کرده و در نهایت به 6 ویژگی زیر رسیده است :

فرهنگ خدمات مشتری به صورت فراگیر در سراسر شرکت پیاده سازی شده است و جزو وظایف هریک از کارکنان می باشد. خدمات مشتری قابلیت انتقال به شخص دیگری را ندارد و صرفا وظیفه یک بخش از شرکت نیست.
تمامی عملیات های مربوط به مشتری با حداقل نرخ ترک محصولات و به صورت منظم در حال انجام است و دست واحدهای عملیاتی برای تمرکز بر مشوف کردن مشتری باز گذاشته شده است.
این شرکت ها مرتب دنبال راهی برای بهبود خدمات مشتریان هستند و وضعیت خدمات را مرتبا بازبینی می کنند
خدمات مشتری در قلب پیشنهاد ارزش قرار دارد و نقطه اصلی فروش است
این شرکت ها روابط اختصاصی و فردی با هر یک از مشتریان ایجاد می کنند
این شرکت ها از آخرین تکنولوژی برای ایجاد تعامل راحت تر مشتریان با خودشان، درک  عمیق خواسته ها و نیازهای مشتریان و پیگیری فعالیت ها و فرآیندهای تاثیر گذار بر تجربه مشتری استفاده می کنند.

منبع:Customer Relationship Management Buttle

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن